دسته‌بندی نشده

تحریم شیائومی شایعه یا واقعیت ؟


شرکت شیائومی یکی از شرکت‌هایی است که هر از گاهی جنجالی‌هایی دارد از تحریم شیائومی توسط آمریکا که مدتی در صدر اخبار بود گرفته تا جنجال این روزهای این شرکت در رابطه با تحریم ایران توسط شیائومی یا همان داستان مسدود شدن گوشی شیائومی. سؤال اصلی اینجاست که داستان مسدود شدن گوشی های شیائومی در ایران چگونه شروع شده و در پشت پرده چه خبر است؟ آیا شما هم نگران تحریم شیائومی در ایران هستید؟ این سؤال برایتان مطرح شده که ایا گوشی شیائومی در ایران مسدود میشود؟ در ادامه سعی خواهیم کرد که به بررسی صحت خبر تحریم گوشی شیائومی در ایران دقیق‌تر بپردازیم.

تحریم شیائومی شامل چه مواردی می‌شود؟

پیش از هر چیز این نکته را مد نظر داشته باشید که شیائومی یک شرکت مستقل است و بی‌دلیل گوشی‌هایش را در کشورهای دیگر مسدود نمی‌کند و شایعاتی چون ” شیائومی ایران را تحریم کرد ” کاملاً بی‌اساس است.

با این حال می‌توان گفت سوالاتی نظیر ایا شیائومی در ایران مسدود میشود از اینجا تغذیه می‌شود: در خبرهایی که اخیراً منتشر شده صحبت از قفل شدن گوشی های شیائومی در مناطقی نظیر ایران، کوبا، کریمه، سوریه، سودان و کره شمالی به میان آمده است. در همین حین لیست گوشی های تحریم شده شیائومی برای بسیاری از کاربران یک علامت سوال بزرگ شد.

تحریم شدن گوشی شیائومی چگونه است؟ در واقع گوشی شیائومی تحریم شده اصولاً از کار می‌افتد؛ این اواخر گزارشاتی مبنی بر تحریم گوشی شیائومی و قفل شدن آنها در برخی مناطق ممنوعه نظیر کوبا و سوریه منتشر شده که حاوی پیام محدودیت بین المللی است.

در نظر داشته باشید یکی از مفاد شرایط و ضوابط گوشی‌هایی که برای بازار اروپا تولید شده‌اند دقیقاً منبع این شایعه است، بر اساس این بند فروش این گوشی ها از مبدأ اروپا به کشور‌های مذکور ممنوع است. 

البته برای این مشکل راهکارهایی نظیر استفاده از رام سفارشی و فعالسازی گوشی در کشوری به جزء کشور تحریم شده در نظر گرفته شده است.

  • به هیچ عنوان هیچ گوشی در ایران مسدود نخواهد شد
  • لطفاً در هنگام خرید دقت فرمایید که گوشی های ساخت هند و اندونزی و … حق روشن شدن در ایران را ندارند.
  • تنها احتمال مسدود شدن به واردات قاچاق گوشی برمی‌گردد؛ در این صورت می‌توانید با زدن رام گلوبال مشکل را برطرف کنید.
  • گوشی خود را با گارانتی معتبر خریداری کرده و از خریدن گوشی هایی با رام هند و چین خودداری کنید.
  • از خرید گوشی‌های مسافری و بدون واردات رسمی خودداری کنید.

تحریم گوشی های شیائومی و غیرفعال کردن گوشی این برند بزرگ اصلاً کار ساده‌ای نیست و طبق قوانین در صورت صحت داشتن چنین خبری باید به همه‌ی خریداران گوشی‌ها خسارت پرداخت شود. گفته شده که موارد گزارش شده از قفل شدن گوشی‌های شیائومی در کوبا و سوریه هم به دلایل حقوقی اتفاق افتاده و گستره‌ی بین‌المللی ندارد. کاربران زیادی به دنبال لیست گوشی های تحریم شده شیائومی در ایران هستند که هیچ فهرست موثقی در این خصوص منتشر نشده و اعتبار ندارند.

آیا تا به حال به این موضوع فکر کرده‌اید که هدف اصلی از راه انداختن چنین بازی چیست؟ چرا این سوال « ایا شیائومی تحریم است» اینقدر اهمیت دارد؟ شاید بزرگ شدن و پررنگ شدن کمپانی‌های چینی برای رقبا ایجاد نگرانی کرده و به فکر تخریب آن با شایعات افتاده‌اند! نظر شما راجع به تحریم شیائومی در ایران چیست؟

در پایان گفته می‌شود که مسدود شدن گوشی های شیائومی یا تحریم شیائومی در ایران به هیچ عنوان صحت نداشته و شیائومی تحریم ایران را در برنامه ندارد

برای خرید لوازم جانبی موبایل به سایت ما مراجعه کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *